У сьогоднішньому стрімкому життєвому вирі все більшої популярності набуває екологічний туризм, який запрошує нас у захоплюючу мандрівку стежками непізнаного світу рідної природи, дарує цікаві зустрічі з минулим, але необхідно пам'ятати, що в основному лісові пожежі і загорання на торф'яниках виникають в основному через недбалість людей під час відпочинку, спалювання пожнивних решток на сільськогосподарських угіддях, необережне поводження з вогнем при проведенні господарчих робіт, а також неконтрольоване випалювання сухої трави.
У зв’язку з погодними умовами на території області оголошено найвищий, п'ятий клас пожежної небезпеки. З метою запобігання виникненню загорань у лісових масивах Територіальне управління МНС спільно з лісовими господарствами проводить відповідну агітаційно-роз’яснювальну роботу з населенням через засоби масової інформації. Це необхідно для формування у широких верствах населення думки про бережливе ставлення до лісів та недопущення порушень правил пожежної безпеки. В даний період звертаємося до громадян, керівників сільгосппідприємств та землевласників Арбузинського району з настійним проханням-застереженням - не випалювати стерню, та суху траву. Адже коли горить стерня чи торішня трава вздовж шляхів, то й біда десь недалеко ходить».
Це випалювання часто-густо є однією з причин пожеж. Такі заходи, зазвичай, проводяться без нагляду і призводять до великих втрат у «володіннях» природи. Страждають від випалювання і полезахисні смуги, і посадки біля доріг та лісові насадження. Ці пожежі дуже небезпечні, тому що «широким фронтом» охоплюють ліс, та непоправної шкоди завдають вони флорі та фауні! Шановні громадяни! Дотримуйтесь Правил пожежної безпеки. В разі їх виникнення телефонуйте за номером 101, або 3-10-37.
6 Державна пожежно-рятувальна частина Територіального управління МНС у Миколаївській області